Paylaşımlar

Makaleler, Kurumsal Eğitimler, Seminerler, Sertifika programları

BİR FİKRİN Mİ VAR..

Yazdırılabilir versiyon   Geri
12816 görüntülenme
BİR FİKRİN Mİ VAR..
Yeni iş fikrine sahip girişimcilerin en büyük sorunu fikirlerini hayata geçirecek yatırımcı bulmaları. Bununla ilgili düzenlenen organizasyon ve yarışmaların sayısı oldukça arttı...

FİKRİMİ SEVSİNLER

Çoğu zaman yatırımcı bulunamadığından unutulup giden fikirler eTohum sayesinde hayata geçiyor. eTohum’a başvuran proje ’sevilirse’ yatırımcı bulma sorunu da ortadan kalkıyor...

Yeni iş fikrine sahip girişimcilerin en büyük sorunu fikirlerini hayata geçirecek yatırımcı bulmaları. Bununla ilgili düzenlenen organizasyon ve yarışmaların sayısı oldukça arttı. Yeni ekonomiyle ilgili bilgi ve iş fikri sahibi olan girişimcilerle bu konuda yatırım yapabilecek şirket ve profesyonelleri buluşturan ve 2008’den beri 100 girişimciye destek veren eTohum, bu yıl da çalışmalarına son hız devam ediyor. İnternet konusunda yeni bir iş fikri olan ancak henüz şirketini kurmamış veya şirketini kurmak üzere olan ya da kurmuş ancak sermaye, yönetim, pazarlama ve diğer konularda desteğe ihtiyacı olan herkes eTohum’a başvuru yapabiliyor. Yeni ekonomideki girişimlerin hareketlenmesinde aktif rol oynayan eTohum internet, mobil, oyun ve yazılım konusunda, öğrenci ya da mezun, kendi işini kurmayı isteyen ya da kurmuş her girişimciye açık. Bireysel başvurular kabul edildiği gibi takım halinde de aralık ayı sonuna kadar başvuru yapılabiliyor.

Para ödülü verilmiyor
eTohum’a başvuran girişimcileri oldukça yoğun bir program bekliyor. Fikir sahipleri, iki haftada bir düzenlenen eTohum Kafe toplantıları ile aylık eTohum kamplarına katılarak ve girişimci yönlerini gösterme fırsatı yakalıyorlar. İlk etapta başvuranlardan iş planları veya fikirleri istenmiyor. Ancak seçimler sırasında katılımcılara geliştirmek istedikleri projeleri ve potansiyelleri olması gerektiği anlatılıyor. Başvuru sırasında katılımcılardan internet ve mobil konusundaki bilgi ve ilgilerini göstermeleri bekleniyor. eTohum’un özgeçmişlerine de bakarak her yıl seçtiği girişimcileri her yönden desteklediğini söyleyen eTohum kurucusu Burak Büyükdemir, eTohum’un da yatırım yapabildiğini ancak girişimcilere para ödülü vaat etmediğini ifade ediyor.Etohum’un seçim süreci aralık ayına kadar devam ediyor. eTohumkampları düzenleneceğini söyleyen Burak Büyükdemir, "Başvurular internet üzerinden alındıktan sonra girişimcilerle birebir görüşmeler, telefon/video görüşmeleri, e-posta ve diğer iletişim yöntemleriyle uygun adayların seçim süreci devam edecek" diyor.
 
Kaynak : www.isteinsan.com.tr


 
   Diğer Paylaşımlar
 4 SORU  

 

Biymed Eğitim
Kurumsal Eğitimler
Tavsiye Edilen Eğitimler
Kurumsal Eğitimler
Satın Alma Eğitimi

Satınalma çalışanları, uzman, yönetici ve satınalma müdürlerinin katıldığı satınalma yönetimi ve teknikleri eğitimidir. Satınalma konusunda temel bilgileri 2 gün boyunca anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
ileri Derece Satın Alma Yönetimi Eğitimi

Satınalma uzman, şef, yönetici ve müdürleri için ileri seviye satınalma eğitimidir. Satınalma yönetimi üzerine detaylı bilgiler verilmektedir. Tedarikçi ilişkileri, performans yönetimi, Satınalma bütçesi, müzakere teknikleri ve sözleşme yönetimi gibi konuları içerir.

Kurumsal Eğitimler
Yöneticilik Eğitimi

Yönetici, yönetici adayı, patron, yönetim kurulu üyelerinin katılacağı yöneticilik ve liderlik eğitimidir. Bir yöneticinin bilmesi gereken tüm konular (Liderlik, delegasyon, iletişim, zaman, stres, toplantı, çatışma yönetimi) 2 günde çeşitli uygulamalarla anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Finansçı Olmayanlar için Finans Yönetimi Eğitimi

Yöneticiler, yönetici adayları, patronlar, şirket ortakları, yönetim kurulu üyeleri ve finans konusunda bilgi sahibi olmak isteyen tüm çalışanların katılacağı eğitimde güncel finansal terimler hakkında bilgi verildiği gibi mali tablolar ve bilançoların okunması ve yorumlanması konuları uygulamalı olarak işlenmektedir.

Kurumsal Eğitimler
Depo Eğitimi - Depo ve Stok Yönetimi

Depo çalışanları, Şef, Uzman ve Depo Müdürleri, lojistik ve tedarik Zinciri Çalışan ve yöneticilerinin katılacağı depo yönetimi eğitimidir. Depo ve depolama nedir? Depoya neden gerek vardır. Stoklu ve stoksuz çalışmanın faydaları gibi konular eğitmenin 20 yıllık tecrübesi ile aktarılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Etkili Pazarlık ve Müzakere Teknikleri Eğitimi

Satınalma çalışanları, Şef, Uzman ve Satınalma Müdürleri, Satış çalışanları ve yöneticileri, pazarlık ve müzakere görüşmelerine katılan üst kademe yöneticileri için uygulamalı olarak yapılan bir eğitimdir. Verilen senaryoya bağlı olarak satış ve satınalmacıların bire bire müzakeresi canlandırılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Raporlama ve Rapor Yazım Teknikleri Eğitimi

Rapor yazan ve sunan tüm çalışanların katılacağı raporlama eğitiminde etkin bir raporun nasıl hazırlanması gerektiği detaylı bir şekilde aktarılacaktır. Raporun Excelden kopyala yapıştırdan ibaret olmadığını eğitim boyunca yazacağınız raporlarla daha da iyi anlayacaksınız.

Kurumsal Eğitimler
Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi

Müşteri ile teması olan tüm çalışanlar başta olmak üzere, Satış ekibi yönetim kadrosu, satış destek ekibi, takım liderleri, bireysel satış uzmanları ile satış kadrolarında yer alması düşünülen insan kaynakları eğitime katılabilir. Müşteri ile yüz yüze veya telefonda temas halinde olan tüm çalışanlara yönelik bir eğitimdir.