Paylaşımlar

Makaleler, Kurumsal Eğitimler, Seminerler, Sertifika programları

ABRAMOVİÇ'İN ZEKÂSI ...

Yazdırılabilir versiyon   Geri
12575 görüntülenme
ABRAMOVİÇ'İN ZEKÂSI ...

 Roman Abramovic, milyarlarca dolarlık serveti, pırıltılı oligark yaşantısı kadar, az konuşması, sırlarını saklaması ile de her zaman ilgi odağı. Hakkında pek çok şehir efsanesi üretilen Abramovic' in bugünün milyarderi olacağının ilk ışıltısı, henüz askerlik yaparken kendini göstermiş.

İlk devlet başkanı Yeltsin'in kızı Tatyana Dyacenko, anılarını yazdığı kitabında, Abramovic'in "keskin zekasını gösteren çok ilginç bir olayı ilk kez anlatmış: Buna göre Abramovic, Vladimir'de top mermisi üreten bir fabrikada iki yıl askerlik yaptıktan sonra, tezkeresini almadan önce rus ordusunda gelenek olduğu üzere kendisinden vatan için hep hatırlanacak, önemli bir son görev yerine getirmesi" istenmiş. Komutanlar herkese bir "son görev" verirken, yakınlarda yapılacak olan bir yolun geçeceği ormanlık bölgede ağaçların kesilmesi işinide Abramovic' e vermişler. Ortada epeyce bir ağaç varmış. Normal şartlarda Abramovic'in ağaçları kesip yol açması için uzun bir süre daha askerde kalması gerekiyormuş. Roman zekasını kullanarak sorunu çözmüş:

Yakındaki köye gidip köylüleri toplamış.Size ağaç lazım, kaçak keserseniz devletin gözünde suçlu duruma düşeceksiniz. Oysa ben yasal olarak ormanın bir bölgesinde ağaç kesme iznini aldım.Bu bölgeyi küçük parsellere böldüm. Bu parselleri çok ucuza satıyorum. Parseli alın, ağaçları kesip götürün. Her şey yasal demiş. Köylüler bu işe sevinmiş. Sembolik bir paraya epeyce ağaç kesmişler. Abramovic böylece bir asker için "servet" sayılabilecek bir para kazanmış, köylüler diledikleri kadar ağaç sahibi olmuş, devlet de ihtiyacı olan yolu bedavaya açtırmış.

Komutanları, koca ormanlık alanın iki günde kesilip temizlsendigini görünce şoke olmuş, ama "tezkere ödevini" başarıyla yapan Abramovic üçüncü gün bölüğünden ayrılıp evinin yolunu tutmuş. Hemde cebi para dolu olarak. Yani Rusya' da askerden zengin dönen tek er olarak Abramovic zaten o gün tarihe geçmiş.  
   Diğer Paylaşımlar
 4 SORU  

 

Biymed Eğitim
Kurumsal Eğitimler
Tavsiye Edilen Eğitimler
Kurumsal Eğitimler
Satın Alma Eğitimi

Satınalma çalışanları, uzman, yönetici ve satınalma müdürlerinin katıldığı satınalma yönetimi ve teknikleri eğitimidir. Satınalma konusunda temel bilgileri 2 gün boyunca anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
ileri Derece Satın Alma Yönetimi Eğitimi

Satınalma uzman, şef, yönetici ve müdürleri için ileri seviye satınalma eğitimidir. Satınalma yönetimi üzerine detaylı bilgiler verilmektedir. Tedarikçi ilişkileri, performans yönetimi, Satınalma bütçesi, müzakere teknikleri ve sözleşme yönetimi gibi konuları içerir.

Kurumsal Eğitimler
Yöneticilik Eğitimi

Yönetici, yönetici adayı, patron, yönetim kurulu üyelerinin katılacağı yöneticilik ve liderlik eğitimidir. Bir yöneticinin bilmesi gereken tüm konular (Liderlik, delegasyon, iletişim, zaman, stres, toplantı, çatışma yönetimi) 2 günde çeşitli uygulamalarla anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Finansçı Olmayanlar için Finans Yönetimi Eğitimi

Yöneticiler, yönetici adayları, patronlar, şirket ortakları, yönetim kurulu üyeleri ve finans konusunda bilgi sahibi olmak isteyen tüm çalışanların katılacağı eğitimde güncel finansal terimler hakkında bilgi verildiği gibi mali tablolar ve bilançoların okunması ve yorumlanması konuları uygulamalı olarak işlenmektedir.

Kurumsal Eğitimler
Depo Eğitimi - Depo ve Stok Yönetimi

Depo çalışanları, Şef, Uzman ve Depo Müdürleri, lojistik ve tedarik Zinciri Çalışan ve yöneticilerinin katılacağı depo yönetimi eğitimidir. Depo ve depolama nedir? Depoya neden gerek vardır. Stoklu ve stoksuz çalışmanın faydaları gibi konular eğitmenin 20 yıllık tecrübesi ile aktarılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Etkili Pazarlık ve Müzakere Teknikleri Eğitimi

Satınalma çalışanları, Şef, Uzman ve Satınalma Müdürleri, Satış çalışanları ve yöneticileri, pazarlık ve müzakere görüşmelerine katılan üst kademe yöneticileri için uygulamalı olarak yapılan bir eğitimdir. Verilen senaryoya bağlı olarak satış ve satınalmacıların bire bire müzakeresi canlandırılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Raporlama ve Rapor Yazım Teknikleri Eğitimi

Rapor yazan ve sunan tüm çalışanların katılacağı raporlama eğitiminde etkin bir raporun nasıl hazırlanması gerektiği detaylı bir şekilde aktarılacaktır. Raporun Excelden kopyala yapıştırdan ibaret olmadığını eğitim boyunca yazacağınız raporlarla daha da iyi anlayacaksınız.

Kurumsal Eğitimler
Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi

Müşteri ile teması olan tüm çalışanlar başta olmak üzere, Satış ekibi yönetim kadrosu, satış destek ekibi, takım liderleri, bireysel satış uzmanları ile satış kadrolarında yer alması düşünülen insan kaynakları eğitime katılabilir. Müşteri ile yüz yüze veya telefonda temas halinde olan tüm çalışanlara yönelik bir eğitimdir.