Paylaşımlar

Makaleler, Kurumsal Eğitimler, Seminerler, Sertifika programları

BLOG YAZ KARİYER YAP

Yazdırılabilir versiyon   Geri
2268 görüntülenme
BLOG YAZ KARİYER YAP
Yurtdışında şirketlerin önemle takip ettikleri birer platform olan blog yazıları, Türkiye’de fazla yaygın değil. Etkisi yüksek olan blog sayısı kısıtlı. Bu da kariyer yapmak isteyenlere bir fırsat yaratıyor. Uzman olduğunuz konuda hazırlayacağınız bir blog size profesyonel yaşamda bakın ne kazandırır...

 

 
İlgi alanınız ya da profesyonel dünyada uzman olduğunuz konuda hazırlayacağınız bir blogun size birkaç kritik faydası olabilir. Bu faydaları şöyle sıralayabiliriz:
 
İtibar yönetimi: Artık herkes her konuyu internette arıyor. İşverenler isminizi Google’lıyor. Hangi konuda tanınmak istiyorsanız, o alanda kendinizi konumlayabilirsiniz.
 
Kariyer yönetimi: Alanınızda uzman olduğunuzu göstermenin en iyi yollarından biri, blog yazmak. İş dünyasında pek çok  insan arasından sıyrılmak bu kadar zorken ve hazır ortam bu kadar boşken bunu kullanmak gerek. Blog yazmak, hem konu hakkında bilginizin derinliğini fark ettirecek, hem de sürekli okuyan, araştıran ve trendleri takip eden bir profesyonel olduğunuzu gösterecektir.
 
Network yönetimi: Blog dünyası enteresan. Teknolojiyle arası pek olmayanlar, medya araçlarını kullananların network yapmadığını, bir odada bilgisayarları ile baş başa olduğunu farz ediyor. Oysa, blogunuz hiç tahmin etmediğiniz derecede yaygın bir network’e sahip olmanızı sağlıyor. İnsanların sizi tanımasına, size yaklaşmasına fırsat yaratıyor. Aynı şekilde, sizi de diğer blog yazarları ile iletişime geçmek için cesaretlendiriyor.
 
İş fırsatı yaratmak: Yazdığı blog sayesinde şirketlerden teklif alan arkadaşlar var. Belki çok sık rastlanan bir durum değil ama fırsatın doğmasına sebep olabilecek güçte. Aynı zamanda kendi işinizi kurmayı düşünüyorsanız, blog yazmak konunuzla ilgili olanların sizi takip etmesini de sağlayabilir.
 
Fayda yaratmak: Blog yazarları fayda yaratmayı bilen kişilerden oluşuyor. Blog yazma amaçları her ne olursa olsun, yazarlar okura kendilerinden bir şey vererek okurların hayatlarını etkiliyor. Blog yazarları aynı zamanda birbirlerini cesaretlendirmeyi bilen ve pozitif yaklaşıma sahip kişilerden oluşuyor. Destek vermeyi, yardım etmeyi ve paylaşmayı seven bir grup insan blog yazarları... Kısacası, iş dünyasının aradığı önemli kişilik özelliklerine sahip kişiler.
 
İyi bir eğitim aracı: Yazı yazmak hiç de kolay değil! Hele etkili bir yazı yazmak hiç kolay değil. Blogunuz sayesinde hem yazmayı hem de kendinizi ifade etmeyi öğreniyorsunuz. Bu da, özgeçmişinizi hazırlarken gereken yeteneği kazanmanıza ve iş görüşmelerinde kendinizi daha iyi anlatmanıza destek olacak harika bir araç.
 
 


 
   Diğer Paylaşımlar
 4 SORU  

 

Biymed Eğitim
Kurumsal Eğitimler
Tavsiye Edilen Eğitimler
Kurumsal Eğitimler
Satın Alma Eğitimi

Satınalma çalışanları, uzman, yönetici ve satınalma müdürlerinin katıldığı satınalma yönetimi ve teknikleri eğitimidir. Satınalma konusunda temel bilgileri 2 gün boyunca anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
ileri Derece Satın Alma Yönetimi Eğitimi

Satınalma uzman, şef, yönetici ve müdürleri için ileri seviye satınalma eğitimidir. Satınalma yönetimi üzerine detaylı bilgiler verilmektedir. Tedarikçi ilişkileri, performans yönetimi, Satınalma bütçesi, müzakere teknikleri ve sözleşme yönetimi gibi konuları içerir.

Kurumsal Eğitimler
Yöneticilik Eğitimi

Yönetici, yönetici adayı, patron, yönetim kurulu üyelerinin katılacağı yöneticilik ve liderlik eğitimidir. Bir yöneticinin bilmesi gereken tüm konular (Liderlik, delegasyon, iletişim, zaman, stres, toplantı, çatışma yönetimi) 2 günde çeşitli uygulamalarla anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Finansçı Olmayanlar için Finans Yönetimi Eğitimi

Yöneticiler, yönetici adayları, patronlar, şirket ortakları, yönetim kurulu üyeleri ve finans konusunda bilgi sahibi olmak isteyen tüm çalışanların katılacağı eğitimde güncel finansal terimler hakkında bilgi verildiği gibi mali tablolar ve bilançoların okunması ve yorumlanması konuları uygulamalı olarak işlenmektedir.

Kurumsal Eğitimler
Depo Eğitimi - Depo ve Stok Yönetimi

Depo çalışanları, Şef, Uzman ve Depo Müdürleri, lojistik ve tedarik Zinciri Çalışan ve yöneticilerinin katılacağı depo yönetimi eğitimidir. Depo ve depolama nedir? Depoya neden gerek vardır. Stoklu ve stoksuz çalışmanın faydaları gibi konular eğitmenin 20 yıllık tecrübesi ile aktarılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Etkili Pazarlık ve Müzakere Teknikleri Eğitimi

Satınalma çalışanları, Şef, Uzman ve Satınalma Müdürleri, Satış çalışanları ve yöneticileri, pazarlık ve müzakere görüşmelerine katılan üst kademe yöneticileri için uygulamalı olarak yapılan bir eğitimdir. Verilen senaryoya bağlı olarak satış ve satınalmacıların bire bire müzakeresi canlandırılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Raporlama ve Rapor Yazım Teknikleri Eğitimi

Rapor yazan ve sunan tüm çalışanların katılacağı raporlama eğitiminde etkin bir raporun nasıl hazırlanması gerektiği detaylı bir şekilde aktarılacaktır. Raporun Excelden kopyala yapıştırdan ibaret olmadığını eğitim boyunca yazacağınız raporlarla daha da iyi anlayacaksınız.

Kurumsal Eğitimler
Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi

Müşteri ile teması olan tüm çalışanlar başta olmak üzere, Satış ekibi yönetim kadrosu, satış destek ekibi, takım liderleri, bireysel satış uzmanları ile satış kadrolarında yer alması düşünülen insan kaynakları eğitime katılabilir. Müşteri ile yüz yüze veya telefonda temas halinde olan tüm çalışanlara yönelik bir eğitimdir.