Paylaşımlar

Makaleler, Kurumsal Eğitimler, Seminerler, Sertifika programları

BİR HAYALİMİZ VAR!!!

Yazdırılabilir versiyon   Geri
12504 görüntülenme
BİR HAYALİMİZ VAR!!!

Bir hayalimiz var, bu hayal ne çok para kazanmak , ne çok ünlü olmak …

Bir hayalimiz var mutluluk üzerine…

 

Yaşamda hedef olduğunu sandığımız, ona ulaşmak için yaşamı kaçırdığımızı hatırlayarak yaşamın kendisine dair bir hayalimiz var….

 

Yaşamı tanımadan ve anlamadan birileri tutup kolumuzdan “okul başladı “diyor, sonra iyi çocuk olmak başarı ile ilişkilendiriliyor, yüksek not aldındı mı mutlu olunuyor, mutlu olmak ile not ilişkilendiriliyor..Yavaş yavaş mutluluğumuz okul- not arasına sıkışmış oluyor, düşük not alındında suçlanıyoruz, yüksek not alındığında alkışlanıyoruz….Sonra bir sınav meselesi giriyor gündeme, yeni neslin bizden bile erken..Sınavda başarılı olmak gerektiği söyleniyor ve bekleniyor,” ne için , kim için olduğunu anlamadan “başka bir mücadele içinde puana bağlı bir mutluluk beklentisi doğuyor…Yüksek puan alırsan mutlu , düşük alırsan mutsuz hatta suçlu hissediyorsun…Anadolu Lisesi ya da iyi bir kolej kazanmış olmak seni ve aileni mutlu ediyor..Sonra iyi bir üniversiteye girmiş olmak mutlu olmaya yetiyor…Hele mezun olayım da bir işe gireyim üzerimden bir yük kalkacak  diye mutlu olacağımız başka  bir zaman dilimi bekliyoruz….

Diploma almak en mutlu günümüz adeta…

Ancak yaşamda mutlu olmadığımızı  anladığımızda orta yaş grubuna adım atmış oluyoruz…

 

Bir hayalimiz var…

 

Biz bunu 40’ lı yaşlarında kavramış  yetişkinler olarak arkamızdan gelenlerin yıllarını kaybetmelerine seyirci kalmayalım…20 yıl çalıştıktan  aslında ben bu işi yamak istemiyorum benim burada ne işim var “demesinler istiyoruz…gerçekten ne istediklerini kavramadan master vb başka aşamalara geçmesinler istiyoruz.

 

Üniversite çok geç olmakla beraber hayata atılmanın arifesinde önce onları kurtararak geriye doğru gidelim istiyoruz…

 

BİR HAYALİMİZ VAR  ,TURUNCU ŞAPKALILAR PROJESİ ile bu hayalimizi gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz.

 

KİPDER-Kariyer Planlama ve İş Geliştirme Derneği olarak üniversitelerde “kariyer koçu” yetiştirerek öğrencilerin önce kendi kariyerleri için doğru adımlar atmasına ,sonra da arkadaşlarının kariyer planlamasına katkı sağlamalarını amaçlayarak bir projeyi başlattık..

Üniversite tanıtım seminerlerimiz önümüzdeki hafta başlıyor….

 

Bizi destekleyen ya da finanse eden ne bir kuruluş, ne bir kurum var..

Eğitimleri gerçekleştirmek için de şu anda inanmış koca yüreklerimizden başka bir kaynağımız yok…

 Bu projenin hayata geçmesi için güçlü inançlarımız ile yapacağımız bu başlangıcın olabildiğince çok gencin hayatına dokunmasını diliyor çok bilinen DENİZ YILDIZI öyküsünü hatırlatmak istiyoruz.

Projenin özet metni;
 

Projenin tam metni;

 

TURUNCU ŞAPKALILAR TANITIM SEMİNERLERİ

 

27 KASIM İ..T.Ü-MAÇKA

 28 KASIM KADİR HAS ÜNV.

 29 KASIM İ.T.Ü-MASLAK

 03 ARALIK Y.T.Ü

 12 ARALIK BİLGİ ÜNV.

Bu projeye her türlü (öneri,fikir,sponsorluk,eğitim vb) destek olmak isteyenler için ;
nserbest@acikdenizdanismanlik.com


 
   Diğer Paylaşımlar
 4 SORU  

 

Biymed Eğitim
Kurumsal Eğitimler
Tavsiye Edilen Eğitimler
Kurumsal Eğitimler
Satın Alma Eğitimi

Satınalma çalışanları, uzman, yönetici ve satınalma müdürlerinin katıldığı satınalma yönetimi ve teknikleri eğitimidir. Satınalma konusunda temel bilgileri 2 gün boyunca anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
ileri Derece Satın Alma Yönetimi Eğitimi

Satınalma uzman, şef, yönetici ve müdürleri için ileri seviye satınalma eğitimidir. Satınalma yönetimi üzerine detaylı bilgiler verilmektedir. Tedarikçi ilişkileri, performans yönetimi, Satınalma bütçesi, müzakere teknikleri ve sözleşme yönetimi gibi konuları içerir.

Kurumsal Eğitimler
Yöneticilik Eğitimi

Yönetici, yönetici adayı, patron, yönetim kurulu üyelerinin katılacağı yöneticilik ve liderlik eğitimidir. Bir yöneticinin bilmesi gereken tüm konular (Liderlik, delegasyon, iletişim, zaman, stres, toplantı, çatışma yönetimi) 2 günde çeşitli uygulamalarla anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Finansçı Olmayanlar için Finans Yönetimi Eğitimi

Yöneticiler, yönetici adayları, patronlar, şirket ortakları, yönetim kurulu üyeleri ve finans konusunda bilgi sahibi olmak isteyen tüm çalışanların katılacağı eğitimde güncel finansal terimler hakkında bilgi verildiği gibi mali tablolar ve bilançoların okunması ve yorumlanması konuları uygulamalı olarak işlenmektedir.

Kurumsal Eğitimler
Depo Eğitimi - Depo ve Stok Yönetimi

Depo çalışanları, Şef, Uzman ve Depo Müdürleri, lojistik ve tedarik Zinciri Çalışan ve yöneticilerinin katılacağı depo yönetimi eğitimidir. Depo ve depolama nedir? Depoya neden gerek vardır. Stoklu ve stoksuz çalışmanın faydaları gibi konular eğitmenin 20 yıllık tecrübesi ile aktarılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Etkili Pazarlık ve Müzakere Teknikleri Eğitimi

Satınalma çalışanları, Şef, Uzman ve Satınalma Müdürleri, Satış çalışanları ve yöneticileri, pazarlık ve müzakere görüşmelerine katılan üst kademe yöneticileri için uygulamalı olarak yapılan bir eğitimdir. Verilen senaryoya bağlı olarak satış ve satınalmacıların bire bire müzakeresi canlandırılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Raporlama ve Rapor Yazım Teknikleri Eğitimi

Rapor yazan ve sunan tüm çalışanların katılacağı raporlama eğitiminde etkin bir raporun nasıl hazırlanması gerektiği detaylı bir şekilde aktarılacaktır. Raporun Excelden kopyala yapıştırdan ibaret olmadığını eğitim boyunca yazacağınız raporlarla daha da iyi anlayacaksınız.

Kurumsal Eğitimler
Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi

Müşteri ile teması olan tüm çalışanlar başta olmak üzere, Satış ekibi yönetim kadrosu, satış destek ekibi, takım liderleri, bireysel satış uzmanları ile satış kadrolarında yer alması düşünülen insan kaynakları eğitime katılabilir. Müşteri ile yüz yüze veya telefonda temas halinde olan tüm çalışanlara yönelik bir eğitimdir.