Paylaşımlar

Makaleler, Kurumsal Eğitimler, Seminerler, Sertifika programları

200 ÜLKEDE TÜRKÇE TERCÜMAN

Yazdırılabilir versiyon   Geri
2327 görüntülenme
200 ÜLKEDE TÜRKÇE TERCÜMAN
Türkiye’de yeminli tercümanların internet ortamındaki en önemli uğrak noktası olan www.yeminlitercuman.com sitesi 200 Ülkede Türkçe Tercüman projesi ile dikkat çekici bir girişime imza attı. www.yeminlitercuman.com sitesi yıllardır verdiği çeviri hizmetleri ve tercümanlar için yayınladığı aylık bültenlerle ve yakında hizmete girecek yeminli tercüman sözlüğü çalışması ile tercüme sektörünün öncü portalı durumunda. Site yöneticilerinin son çalışması olan 200 Ülkede Türkçe Tercüman projesine bir çok kesimden olumlu tepkiler aldıklarını belirten site sahibi Abdullah Erol, “Ülkemizin dar kalıplar içinde sıkıştırılmak ve kabuğuna çekilmek istendiği bir dönemde, yurt dışına çıkanlar, ihracat ve ithalat yapanlar, iş adamları, öğrenciler, gezginler, resmi heyetler vb. herkesin ülke dışına çıktıklarında kendi dillerinde konuşabilecekleri bir tercüman / rehber / danışman bulabilmeleri gittikleri, gidecekleri veya ilgilendikleri ülkelerde kendilerini daha rahat hissetmelerini sağlayacaktır” diyor ve “Proje, uzaklarda yaşayan Türklerle hem bağlantı kurulmasının hem de onlardan yararlanarak bir sinerji ortaya koymanın ilginç yollarından biri” diye ekliyor. Şili’den Çin’e, Amerika’nın bir çok eyaletinden Türkî Cumhuriyetlere, Güney Afrika’dan Venezüella’ya kadar dünyanın 200 ülkesinde Türkçe konuşan tercümanlara erişim sağlayan site, yayınladığı aylık bültenlerle de tüm dünyadaki Türkçe tercümanlar arasında bir platform kurmayı hedeflemiş. Sitenin bu ilginç projesine ulaşabileceğiniz sayfa: www.yeminlitercuman.com/dunya

 
   Diğer Paylaşımlar
 4 SORU  

 

Biymed Eğitim
Kurumsal Eğitimler
Tavsiye Edilen Eğitimler
Kurumsal Eğitimler
Satın Alma Eğitimi

Satınalma çalışanları, uzman, yönetici ve satınalma müdürlerinin katıldığı satınalma yönetimi ve teknikleri eğitimidir. Satınalma konusunda temel bilgileri 2 gün boyunca anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
ileri Derece Satın Alma Yönetimi Eğitimi

Satınalma uzman, şef, yönetici ve müdürleri için ileri seviye satınalma eğitimidir. Satınalma yönetimi üzerine detaylı bilgiler verilmektedir. Tedarikçi ilişkileri, performans yönetimi, Satınalma bütçesi, müzakere teknikleri ve sözleşme yönetimi gibi konuları içerir.

Kurumsal Eğitimler
Yöneticilik Eğitimi

Yönetici, yönetici adayı, patron, yönetim kurulu üyelerinin katılacağı yöneticilik ve liderlik eğitimidir. Bir yöneticinin bilmesi gereken tüm konular (Liderlik, delegasyon, iletişim, zaman, stres, toplantı, çatışma yönetimi) 2 günde çeşitli uygulamalarla anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Finansçı Olmayanlar için Finans Yönetimi Eğitimi

Yöneticiler, yönetici adayları, patronlar, şirket ortakları, yönetim kurulu üyeleri ve finans konusunda bilgi sahibi olmak isteyen tüm çalışanların katılacağı eğitimde güncel finansal terimler hakkında bilgi verildiği gibi mali tablolar ve bilançoların okunması ve yorumlanması konuları uygulamalı olarak işlenmektedir.

Kurumsal Eğitimler
Depo Eğitimi - Depo ve Stok Yönetimi

Depo çalışanları, Şef, Uzman ve Depo Müdürleri, lojistik ve tedarik Zinciri Çalışan ve yöneticilerinin katılacağı depo yönetimi eğitimidir. Depo ve depolama nedir? Depoya neden gerek vardır. Stoklu ve stoksuz çalışmanın faydaları gibi konular eğitmenin 20 yıllık tecrübesi ile aktarılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Etkili Pazarlık ve Müzakere Teknikleri Eğitimi

Satınalma çalışanları, Şef, Uzman ve Satınalma Müdürleri, Satış çalışanları ve yöneticileri, pazarlık ve müzakere görüşmelerine katılan üst kademe yöneticileri için uygulamalı olarak yapılan bir eğitimdir. Verilen senaryoya bağlı olarak satış ve satınalmacıların bire bire müzakeresi canlandırılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Raporlama ve Rapor Yazım Teknikleri Eğitimi

Rapor yazan ve sunan tüm çalışanların katılacağı raporlama eğitiminde etkin bir raporun nasıl hazırlanması gerektiği detaylı bir şekilde aktarılacaktır. Raporun Excelden kopyala yapıştırdan ibaret olmadığını eğitim boyunca yazacağınız raporlarla daha da iyi anlayacaksınız.

Kurumsal Eğitimler
Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi

Müşteri ile teması olan tüm çalışanlar başta olmak üzere, Satış ekibi yönetim kadrosu, satış destek ekibi, takım liderleri, bireysel satış uzmanları ile satış kadrolarında yer alması düşünülen insan kaynakları eğitime katılabilir. Müşteri ile yüz yüze veya telefonda temas halinde olan tüm çalışanlara yönelik bir eğitimdir.