Paylaşımlar

Makaleler, Kurumsal Eğitimler, Seminerler, Sertifika programları

BİRAZ OYUN OYNAYALIM MI?

Yazdırılabilir versiyon   Geri
12496 görüntülenme
BİRAZ OYUN OYNAYALIM MI?

Sahne, attığınız her adımı her sözü önceden çalıştığınız bir hayattır, ancak aynı oyunu binlerce kez oynasanız bile hiç biri birbirine benzemez. Kimi zaman enerjik, kimi zaman düşük, bazen karşındaki oyuncu arkadaşını elinden tutup kurtaran, bazen de rol çalarak kılıç çekilen bir arenadır sahne.

 

Üzerinden binlerce hayatın geçmesine izin vermiş insanlardır oyuncular. Tek bir kişiliği bile oturtamayan o kadar çok yaşam varken, oyuncu, binlerce kişi olabilir. Arar bulur, kimlikleri giyer, çıkarır. Değiştirir. Cesaretle korkmadan.

 

Ve insanların asıl hayatlarını aradığı yerdir tiyatro. Hayatı aramak için gider insanlar tiyatroya, ama bilmezler çoğu zaman.

 

Herkes zaten yaşadığı hayatı neden arasın? Bu aramaktan köşe bucak kaçmak için iyi bir bahane. Evet, kimse yaşadığı hayatı aramaz zaten. Burada söz konusu olan yaşanması hayal edilen hayattır ve bu hep aranır. Arayan ise bulur. Bir şekilde bulur. Aramayan ise, kendini çok güvende hissetmekte olduğu yerde bile kalamadığını fark eder bir gün.

 

Tiyatro, imkansız şeylerin mümkün hale gelebildiği bir yerdir. Hayat da böyle olsa keşke diyiveririz bazen, istesek olmaz mı ki dersiniz? İstemeyi biliyor muyuz dersiniz? İmkansız diye bir şey var mı sahiden?

 

Bu yüzden mi tiyatroya gitmek lazım? İsterseniz hiç gitmeyin. ‘Haydi çocuklar tiyatroya’ şeklinde bir kampanya da yok. Hiçbir zaman da olmayacak. Ancak şu unutulmamalıdır ki, tiyatroya gidebilmek bir tekamül noktasıdır. Ne vakit tekamül çizgisinde o noktaya gelinir, o zaman tiyatroya gitmek anlam taşır. Bir şeyler aradığınızı düşünüyorsanız, bunu her yerde ararsınız. Evde, sokakta, tiyatroda, maçta, trafikte radyo dinlerken, her yerde ama …her yerde.

 

Tiyatroya giden zaten azdır… Tiyatro oynayan daha da azdır… Tiyatro yazmaksa yok gibidir, çünkü işte bu hayatı yazmaktır. Hayatı yazmak da yürek ve bilek ister.

 

En büyük sanat, insanın kendisini yaratmasıdır. Tiyatro size ipuçları sunar, içinizdeki binlerce kişiliği ortaya daha kolay çıkarırsınız ve onların hepsini bir potada eritip “bir” edersiniz.

 

Kendinizi yarattıktan sonra çevrenizi yaratırsınız, var eder, yok edersiniz. Yaşayacağınız yeri yaratırsınız, ülkenizi, geleceğinizi yaratırsınız. En azından denersiniz, dener yanılır, belki yamulur, ama sonra yine denersiniz. Gerçekten istiyorsanız, önünüzde engel sandığınız her şey yok olur birden.

 

Aslında bir dostumun söylediği gibi, tek gerçek sahnedir, asıl tiyatro dışarıdadır.

 

En korkunç rol ise kendimize oynadığımızdır. 
   Diğer Paylaşımlar
 4 SORU  

 

Biymed Eğitim
Kurumsal Eğitimler
Tavsiye Edilen Eğitimler
Kurumsal Eğitimler
Satın Alma Eğitimi

Satınalma çalışanları, uzman, yönetici ve satınalma müdürlerinin katıldığı satınalma yönetimi ve teknikleri eğitimidir. Satınalma konusunda temel bilgileri 2 gün boyunca anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
ileri Derece Satın Alma Yönetimi Eğitimi

Satınalma uzman, şef, yönetici ve müdürleri için ileri seviye satınalma eğitimidir. Satınalma yönetimi üzerine detaylı bilgiler verilmektedir. Tedarikçi ilişkileri, performans yönetimi, Satınalma bütçesi, müzakere teknikleri ve sözleşme yönetimi gibi konuları içerir.

Kurumsal Eğitimler
Yöneticilik Eğitimi

Yönetici, yönetici adayı, patron, yönetim kurulu üyelerinin katılacağı yöneticilik ve liderlik eğitimidir. Bir yöneticinin bilmesi gereken tüm konular (Liderlik, delegasyon, iletişim, zaman, stres, toplantı, çatışma yönetimi) 2 günde çeşitli uygulamalarla anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Finansçı Olmayanlar için Finans Yönetimi Eğitimi

Yöneticiler, yönetici adayları, patronlar, şirket ortakları, yönetim kurulu üyeleri ve finans konusunda bilgi sahibi olmak isteyen tüm çalışanların katılacağı eğitimde güncel finansal terimler hakkında bilgi verildiği gibi mali tablolar ve bilançoların okunması ve yorumlanması konuları uygulamalı olarak işlenmektedir.

Kurumsal Eğitimler
Depo Eğitimi - Depo ve Stok Yönetimi

Depo çalışanları, Şef, Uzman ve Depo Müdürleri, lojistik ve tedarik Zinciri Çalışan ve yöneticilerinin katılacağı depo yönetimi eğitimidir. Depo ve depolama nedir? Depoya neden gerek vardır. Stoklu ve stoksuz çalışmanın faydaları gibi konular eğitmenin 20 yıllık tecrübesi ile aktarılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Etkili Pazarlık ve Müzakere Teknikleri Eğitimi

Satınalma çalışanları, Şef, Uzman ve Satınalma Müdürleri, Satış çalışanları ve yöneticileri, pazarlık ve müzakere görüşmelerine katılan üst kademe yöneticileri için uygulamalı olarak yapılan bir eğitimdir. Verilen senaryoya bağlı olarak satış ve satınalmacıların bire bire müzakeresi canlandırılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Raporlama ve Rapor Yazım Teknikleri Eğitimi

Rapor yazan ve sunan tüm çalışanların katılacağı raporlama eğitiminde etkin bir raporun nasıl hazırlanması gerektiği detaylı bir şekilde aktarılacaktır. Raporun Excelden kopyala yapıştırdan ibaret olmadığını eğitim boyunca yazacağınız raporlarla daha da iyi anlayacaksınız.

Kurumsal Eğitimler
Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi

Müşteri ile teması olan tüm çalışanlar başta olmak üzere, Satış ekibi yönetim kadrosu, satış destek ekibi, takım liderleri, bireysel satış uzmanları ile satış kadrolarında yer alması düşünülen insan kaynakları eğitime katılabilir. Müşteri ile yüz yüze veya telefonda temas halinde olan tüm çalışanlara yönelik bir eğitimdir.