Paylaşımlar

Makaleler, Kurumsal Eğitimler, Seminerler, Sertifika programları

BAŞARILI İŞ İÇİN BEYİN FIRTINASI YAPMANIN 10 YOLU

Yazdırılabilir versiyon   Geri
2179 görüntülenme
BAŞARILI İŞ İÇİN BEYİN FIRTINASI YAPMANIN 10 YOLU

BAŞARILI İŞ İÇİN BEYİN FIRTINASI YAPMANIN 10 YOLU


Ne zaman aklımıza taze bir fikir geliverse, yaratıcı yönümüz ortaya çıkar. Pastel boyayla yapılmış bir tablodan bir iş planına kadar her şeyde, yaratıcı hayal gücünü fark ederiz. Aşağıdaki 10 ipucunu uygularsanız, sizi şaşırtabilecek derecede güçlü yaratıcı yetenekleriniz olduğunu keşfedeceksiniz.


1. Bir başkasının bakış açısını kendinizinkinin yerine koyun.
Bir öğretmen, avukat, oyuncu, sanatçı, kaşif, gazeteci, psikolog, mühendis, ev kadını, çocuk ya da muhasebeci, fikrinize ya da konunuza nasıl yaklaşırdı? Bilmiyor musunuz? Onlara sorun!


2. Fikrinizi bir eleştirmen gözüyle değerlendirin.
Her fikir için, gelebilecek eleştirilerin bir listesini oluşturun. Engelleri aşmak ya da fikrinizin zayıf yanlarını güçlendirmek için, mümkün olduğunca çok çözüm geliştirmeye çalışın.


3. Fikrinizi başka dünyalara ya da alanlara bağlayın.
Politika, sanat, bilim ve tıp, Hollywood, Buzul Çağı, astronomi, astroloji, bale, animasyon, ordu, Asya, öğretim, müzik, Avrupa ve benzeri dünyalara bakın. Bir kıyaslama yapabiliyor musunuz? Bu alan ve dünyalardan hangi fikirleri kullanabiliyorsunuz?


4. Fikrinizi büyütün.
Fikrinizi büyütmek, hızlandırmak, genişletmek, güçlendirmek, abartmak, ayrıntılandırmak ya da iyileştirmek için ne yapabilirsiniz?


5. Fikrinizi basitleştirin.
Fikrinizi kısaltabilir, kırpabilir, küçültebilir, en alt seviyeye çekebilir ya da daraltabilir misiniz?


6. Fikrinizi değiştirin.
Fikrinizin adını, rengini, sesini, şeklini, biçimini, işlevini, kokusunu, tadını ve özelliklerini değiştirin.


7. Fikrinizin, kitlelerin ihtiyaç ve isteklerini karşılamasını sağlayın.
Fikriniz, daha fazla konfor, para, gıda, barınak, zaman, alan, uygunluk, çekicilik, sağlık ve güzellik gibi temel ihtiyaç ve isteklere yanıt veriyor mu? Vermiyorsa, bu ihtiyaç ve isteklerin, hepsi olmasa da birini karşılayacak biçimde fikrinizi değiştirin.


8. Daha fazla değer katın.
Ne daha fazla değer sağlayacaktır? Fazladan özellikler, dayanıklılık, güvenlik, kalınlık, doğruluk, garantiler, kullanım alanları ve ücretsiz artı değerler ekleyin.


9. Başkalarının neler yaptıklarını inceleyin.
Benzeri bir fikir ya da ürün ile önemli başarılara imza atan profesyonel ve uzmanlara benzemeye çalışın. Daha önce çözülmüş bir sorunla mı karşı karşıyasınız? Geçmişi, bir deneme ve öğrenme aracı olarak kullanın.


10. Yazı tura atın.
Karar veremediğinizde, yazı tura atın. Madeni para yere düşer düşmez, karar vermek için sezgilerinizi kullanın. Sonuçtan memnunsanız, devam edin. Yazı turanın sonucundan memnun kalmadıysanız, tam tersi yönde karar alın.


Yazar: Bea Fields

Local Veri Yazılım


 
   Diğer Paylaşımlar
 4 SORU  

 

Biymed Eğitim
Kurumsal Eğitimler
Tavsiye Edilen Eğitimler
Kurumsal Eğitimler
Satın Alma Eğitimi

Satınalma çalışanları, uzman, yönetici ve satınalma müdürlerinin katıldığı satınalma yönetimi ve teknikleri eğitimidir. Satınalma konusunda temel bilgileri 2 gün boyunca anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
ileri Derece Satın Alma Yönetimi Eğitimi

Satınalma uzman, şef, yönetici ve müdürleri için ileri seviye satınalma eğitimidir. Satınalma yönetimi üzerine detaylı bilgiler verilmektedir. Tedarikçi ilişkileri, performans yönetimi, Satınalma bütçesi, müzakere teknikleri ve sözleşme yönetimi gibi konuları içerir.

Kurumsal Eğitimler
Yöneticilik Eğitimi

Yönetici, yönetici adayı, patron, yönetim kurulu üyelerinin katılacağı yöneticilik ve liderlik eğitimidir. Bir yöneticinin bilmesi gereken tüm konular (Liderlik, delegasyon, iletişim, zaman, stres, toplantı, çatışma yönetimi) 2 günde çeşitli uygulamalarla anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Finansçı Olmayanlar için Finans Yönetimi Eğitimi

Yöneticiler, yönetici adayları, patronlar, şirket ortakları, yönetim kurulu üyeleri ve finans konusunda bilgi sahibi olmak isteyen tüm çalışanların katılacağı eğitimde güncel finansal terimler hakkında bilgi verildiği gibi mali tablolar ve bilançoların okunması ve yorumlanması konuları uygulamalı olarak işlenmektedir.

Kurumsal Eğitimler
Depo Eğitimi - Depo ve Stok Yönetimi

Depo çalışanları, Şef, Uzman ve Depo Müdürleri, lojistik ve tedarik Zinciri Çalışan ve yöneticilerinin katılacağı depo yönetimi eğitimidir. Depo ve depolama nedir? Depoya neden gerek vardır. Stoklu ve stoksuz çalışmanın faydaları gibi konular eğitmenin 20 yıllık tecrübesi ile aktarılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Etkili Pazarlık ve Müzakere Teknikleri Eğitimi

Satınalma çalışanları, Şef, Uzman ve Satınalma Müdürleri, Satış çalışanları ve yöneticileri, pazarlık ve müzakere görüşmelerine katılan üst kademe yöneticileri için uygulamalı olarak yapılan bir eğitimdir. Verilen senaryoya bağlı olarak satış ve satınalmacıların bire bire müzakeresi canlandırılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Raporlama ve Rapor Yazım Teknikleri Eğitimi

Rapor yazan ve sunan tüm çalışanların katılacağı raporlama eğitiminde etkin bir raporun nasıl hazırlanması gerektiği detaylı bir şekilde aktarılacaktır. Raporun Excelden kopyala yapıştırdan ibaret olmadığını eğitim boyunca yazacağınız raporlarla daha da iyi anlayacaksınız.

Kurumsal Eğitimler
Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi

Müşteri ile teması olan tüm çalışanlar başta olmak üzere, Satış ekibi yönetim kadrosu, satış destek ekibi, takım liderleri, bireysel satış uzmanları ile satış kadrolarında yer alması düşünülen insan kaynakları eğitime katılabilir. Müşteri ile yüz yüze veya telefonda temas halinde olan tüm çalışanlara yönelik bir eğitimdir.