Paylaşımlar

Makaleler, Kurumsal Eğitimler, Seminerler, Sertifika programları

Acemiler İçİn Facebook rehberi

Yazdırılabilir versiyon   Geri
8150 görüntülenme
Acemiler İçİn Facebook rehberi
Üyelik: Facebook`a üye olmak için bir mail adresinizin olması yeterli. www.facebook.com`da kısa bir bilgi formunu doldurduktan sonra Facebook`tasınız!

Arkadaş bulma:
`Search` yani `arama` bölümüne arkadaşınızın ismini yazın. `Add to Friends`i tıkla****, davet gönderin.
Friend Request (Arkadaşlık talebi): Arkadaşlarınızın size gönderdiği davetler. Kabul ediyorsanız `confirm`ü, reddediyorsanız `ignore`u seçin.

Poke (Dürtme):
Ne işe yaradığını kimse çözebilmiş değil. Manasız bir şekilde arkadaşlarınızı sanal olarak dürtüyorsunuz.
Applications (Uygulamalar): Facebook`ta, sanat, iş dünyası, eğitim, etkinlik, moda, oyunlar, yeme - içme, mesaj, chat, müzik, fotoğraf, politika, video, spor, seyahat başlıklarında toplam 7311 uygulama var. Kafanıza uyan uygulamayı, profil sayfasına ekleyebilir, arkadaşlarınızı da bu uygulamaları eklemek için davet edebilirsiniz.

Gifts (Hediyeler):
Arkadaşlarınıza hediye verip, hediye alıyorsunuz. Ana sayfanızda `Günün hediyeleri` bölümüne göz atmadan geçmeyin. Günün hediyeleri bedava. Başka bir hediye vermek isterseniz, bir dolar ödemeniz gerekiyor. Parasını kredi kartınızdan çekiyorlar.

Rakı Sofrası:
Türk icadı. Arkadaşlarınızla sanal rakı sofrasına oturabilir, onlara rakı, kalamar tava ısmarlayabilir; yan masaya fasıl heyeti ve dansöz gönderebilirsiniz. r0;Öpüjem abi`, r0;Eyvallah koçumr1; ise bonuslarınız...

Booze Mail:
Arkadaşlarınıza içki ısmarlamanız için bulunmuş başka bir uygulama. Tabii yine sanal. Ama en azından "Araba kullanacağım abi içmeyeyim" diye itiraz etmiyor kimse.

Oyunlar:
Facebook`ta tetristen kâğıt oyunlarına, dövüşten satranca kadar toplam 833 oyun bulunuyor. Bunları profilinize ekleyip, kendinizi oyuna verebiliyorsunuz.

Vampir:
Facebook`un oyun uygulamalarından biri. Arkadaşlarınızı ısırmak için icat edilmiş. Isırdıkça vampirlikte kademe atlıyorsunuz. Vampirlikte terfi etmenin faydası ne mi? Oyun işte, fayda aramayın bu işte.


Güvenliğinize dikkat edin!
Dünyada, Facebook`ta yazıp çizdikleri, eklediği fotoğraflar yüzünden işinden olanlar var. Unutmayın patronlar, insan kaynakları birimleri birini işe alırken onun Facebook`taki profilini inceliyor. Ayrıca bilgilerinizin, istemediğiniz şekilde kullanılmasını önlemek için `privacy` (gizlilik) seçeneği üzerinde mesai harcayın. İşte size bazı ipuçlarır30;Grubunuzu seçin
Facebook`ta "Herkes beni rahatsız etmesin" diyorsanız, en iyisi bir `network` yani `ağ`a dahil olmayın. Çünkü, dahil olduğunuz ağdaki tüm üyeler profilinizi görebiliyor. Network bölümünden `none` yani `hiçbiri` seçeneğini tıklayın. Herhangi bir ağa üye değilseniz, bilgilerinizi sadece listenizdeki arkadaşlarınız görebilir.


Gizlilik ayarları
Siz siz olun `Privacy`, yani `gizlilik` ayarlarını es geçmeyin. `Privacy` bölümünde `Profil` seçeneğinden kimin hangi bilgilerinizi erişebileceğini ayarlayabilirsiniz. r0;Beni sadece arkadaşlarım görsün, bilsinr1; diyorsanız, burada doğum gününüzden, e-mail adresine kadar tüm bölümlerde `only my friends` (sadece arkadaşlarım) şıkkını seçin.Fotoğraflarınızı herkes görmesin
Sarhoş halde dağıtmışken çekilen fotoğraflarınızı neden herkes görsün? `Privacy` den `applications` bölümüne gelin. Photos`un yanında `Privacy settings`i (gizlilik ayarları) tıklayıp, yine `only my friends` şıkkını seçin.Ne kadar zaman geçiriyorsunuz
Patronların Facebook`ta eylemlerinizi kontrol ettiğini söylemiştik. Facebook`ta ne kadar zaman harcadığınızı takip etmelerini engelleyin. `Privacy`, ardından `news feed and mini feed`e girerek `show times in my mini feed` seçeneğini iptal edin.


Gizemli profil olmak için
Facebook`ta gizemli kalabilirsiniz. "Arkadaşlarımı ben eklerim gerekirse, onlar beni eklemesin" diyorsanız, kendinizi Facebook`taki yabancılara gizleyebilirsiniz. Privacy, sonra `search`e girerek `Which Facebook users can find me in search?` bölümünde `Only my friend` şıkkını işaretleyin. Bunu yaptığınızda artık arkadaşlarınız dışında kimse sizi Facebook`ta arasa da bulamaz.


Online görünmeyin

Online görünmemek için `privacy` bölümünden `profil` seçeneğini tıklayın. `Online` seçeneğini `only me` seçeneğine getirip kaydedin.

 
   Diğer Paylaşımlar
 4 SORU  

 

Biymed Eğitim
Kurumsal Eğitimler
Tavsiye Edilen Eğitimler
Kurumsal Eğitimler
Satın Alma Eğitimi

Satınalma çalışanları, uzman, yönetici ve satınalma müdürlerinin katıldığı satınalma yönetimi ve teknikleri eğitimidir. Satınalma konusunda temel bilgileri 2 gün boyunca anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
ileri Derece Satın Alma Yönetimi Eğitimi

Satınalma uzman, şef, yönetici ve müdürleri için ileri seviye satınalma eğitimidir. Satınalma yönetimi üzerine detaylı bilgiler verilmektedir. Tedarikçi ilişkileri, performans yönetimi, Satınalma bütçesi, müzakere teknikleri ve sözleşme yönetimi gibi konuları içerir.

Kurumsal Eğitimler
Yöneticilik Eğitimi

Yönetici, yönetici adayı, patron, yönetim kurulu üyelerinin katılacağı yöneticilik ve liderlik eğitimidir. Bir yöneticinin bilmesi gereken tüm konular (Liderlik, delegasyon, iletişim, zaman, stres, toplantı, çatışma yönetimi) 2 günde çeşitli uygulamalarla anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Finansçı Olmayanlar için Finans Yönetimi Eğitimi

Yöneticiler, yönetici adayları, patronlar, şirket ortakları, yönetim kurulu üyeleri ve finans konusunda bilgi sahibi olmak isteyen tüm çalışanların katılacağı eğitimde güncel finansal terimler hakkında bilgi verildiği gibi mali tablolar ve bilançoların okunması ve yorumlanması konuları uygulamalı olarak işlenmektedir.

Kurumsal Eğitimler
Depo Eğitimi - Depo ve Stok Yönetimi

Depo çalışanları, Şef, Uzman ve Depo Müdürleri, lojistik ve tedarik Zinciri Çalışan ve yöneticilerinin katılacağı depo yönetimi eğitimidir. Depo ve depolama nedir? Depoya neden gerek vardır. Stoklu ve stoksuz çalışmanın faydaları gibi konular eğitmenin 20 yıllık tecrübesi ile aktarılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Etkili Pazarlık ve Müzakere Teknikleri Eğitimi

Satınalma çalışanları, Şef, Uzman ve Satınalma Müdürleri, Satış çalışanları ve yöneticileri, pazarlık ve müzakere görüşmelerine katılan üst kademe yöneticileri için uygulamalı olarak yapılan bir eğitimdir. Verilen senaryoya bağlı olarak satış ve satınalmacıların bire bire müzakeresi canlandırılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Raporlama ve Rapor Yazım Teknikleri Eğitimi

Rapor yazan ve sunan tüm çalışanların katılacağı raporlama eğitiminde etkin bir raporun nasıl hazırlanması gerektiği detaylı bir şekilde aktarılacaktır. Raporun Excelden kopyala yapıştırdan ibaret olmadığını eğitim boyunca yazacağınız raporlarla daha da iyi anlayacaksınız.

Kurumsal Eğitimler
Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi

Müşteri ile teması olan tüm çalışanlar başta olmak üzere, Satış ekibi yönetim kadrosu, satış destek ekibi, takım liderleri, bireysel satış uzmanları ile satış kadrolarında yer alması düşünülen insan kaynakları eğitime katılabilir. Müşteri ile yüz yüze veya telefonda temas halinde olan tüm çalışanlara yönelik bir eğitimdir.