Sosyal Sigortalar Ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu Bilgilendirmesi

Kurumsal Eğitimler, Seminerler, Sertifika programları

İnsan Kaynakları Yönetimi - Sosyal Sigortalar

UYGULAMALI

SON DÜZENLEMELERLE

SOSYAL SİGORTALAR VE GENEL SAĞLIK SİGORTASI KANUNU

BİLGİLENDİRMESİ

EĞİTİMİN HEDEFİ 

8 Mayıs 2008 tarih ve 26870 sayılı Resmi Gazete’de 5754 sayılı “Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” yayınlanarak, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nun 75 adet maddesi değiştirilmiş ve aynı kanuna 9 adet geçici madde eklenmiştir. Ayrıca bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde de değişiklik yapılmıştır.

26.05.2008 tarih ve 26887 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan ve istihdam paketi olarak adlandırılan 5763 sayılı “İş Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” ile 4857 sayılı “İş Kanunu’nda” ve 4447 sayılı “İşsizlik Sigortası Kanunu’nda” önemli değişiklikler yapılarak işverenler üzerindeki istihdam yükünü azaltıcı düzenlemeler yapılmıştır.

5510 sayılı kanuna 19.08.2008 tarih ve 26972 sayılı Resmi Gazete’de 5797 sayılı “Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” yayınlanarak son şekli verilmiştir.

5754 sayılı “Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” ile 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nun 01.10.2008 tarihinde fiilen uygulama geçmesi hükme bağlandığı için Resmi Gazetelerde bu kanunun uygulamasına açıklık getirmek için 11 adet yönetmelik ve 24 adet tebliğ yayımlanmıştır.

Eğitimin amacı bu 5754, 5763 ve 5797 sayılı kanunlar ile yapılan değişiklikler hakkında açıklamaların yapılması, 11 adet yönetmelik ve 24 adet tebliğ kapsamında yapılan yeni düzenlemelerin Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından çıkartılan genelgeler doğrultusunda işverene yüklediği sorumluluklar hakkında uygulamalar ve örneklerle işlemlerin nasıl yapılması gerektiği konusunda bilgilerin aktarılması amaçlanmaktadır.

KİMLER KATILMALI

 • İnsan Kaynakları Bölümlerinde yönetici pozisyonunda çalışanlar,
 • İnsan Kaynakları konusunda bilgi ve becerilerini geliştirerek, kariyer yapmak isteyen; İnsan Kaynakları uzmanları, uzman yardımcıları ve elemanları,
 • Mali Müşavirler bünyesinde çalışan ve firmaların bordro ve personel işlerini yürüten muhasebe yetkilileri ve elemanları,

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

 • Tanımlar,
 • Sigortalı sayılanlar,
 • Sigortalılığın Başlangıcı ile ilgili uygulamalar,
 • Sigortalılığın Sona Ermesi ile ilgili uygulamalar,
 • İş Yerinin Bildirimi ile ilgili uygulamalar,
 • İş Kazalarıyla Meslek Hastalıkları Sigortası ile ilgili uygulamalar,
 • Hastalık Sigortası ile uygulamalar ile ilgili uygulamalar,
 • Geçici işgöremezlik ödeneği ile ilgili uygulamalar,
 • Prim Oranları,
 • Prime Esas Ücretler,
 • Primden İstisna Ücretler,
 • Aylık Prim ve Hizmet Belgesi ile ilgili uygulamalar,
 • 5763 sayılı kanun gereğince; 4447 sayılı kanunun geçici 7. maddesi ile ilgili uygulamalar,
 • 5763 sayılı kanun gereğince; 4857 sayılı kanunun 30. maddesi ile ilgili uygulamalar,
 • 5763 sayılı kanun gereğince; 5510 sayılı kanunun 81. maddesi ile ilgili uygulamalar,
 • Primlerin Ödenmesi ile ilgili uygulamalar,

EĞİTİMİN SÜRESİ

1 GÜN

 

Eğitim Bilgileri :

 1. Eğitimler
  Eğitimlerimiz düzenli olarak açılmaktadır. (12 kişi ile sınırlıdır)

 2. Eğitim Fiyatı İçerisine
  Öğle yemeği, eğitim dokümanları, ikramlar, katılım sertifikası dahildir.

 3. Eğitim Rezervasyonu
  Aşağıdaki form ile ön kaydınız yapılmış olur. Formu doldurduktan sonra ön kaydınız yapılıp yapılmadığına dair bir e-mail gönderilir. Bu e-mail ile birlikte kesin kayıt formu ve ödeme bilgileri tarafınıza iletilir. Ödeme yapılmadan kesin kaydınız yapılmaz.

 4. Eğitim Saatleri
  10.00-17.00

 5. Eğitim Yeri
  The Green Park Otel- Taksim İstanbul

Referanslarımız

Bilgi Alma ve Kayıt Formu Eğitime başvuru için aşağıdaki tüm bölümleri doldurmak zorunludur.
Mesajınız Gönderilmiştir. Teşekkürler

Eğitim BilgileriSosyal Sigortalar Ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu Bilgilendirmesi Eğitiminin Tarihi Girilmemiş veya Tarihi Geçmiş Olabilir.

Bu eğitime Ön Kayıt yaptırmak veya Kurumsal olarak bu eğitimi Sizin firmanızda almak isterseniz aşağıdaki linkten başvuru yapabilirsiniz.

Ön Kayıt veya Kurumsal Başvuru Formu

 

 • Eğitimlerimiz düzenli olarak açılmaktadır. (16 kişi ile sınırlıdır)
 • Tüm programlar, talep edilmesi halinde şirketlere özel kurumsal eğitim olarak firmanın kendi yerinde veya belirlediği yerde yapılabilmektedir

Biymed Eğitim Sertifika ÖrneğiEğitim süresinin % 80 ve üzerinde olan katılımlarda katılımcılarımıza “Başarı Sertifikası“ verilmektedir.

 • Aynı firmadan 3 kişi katılımında %5 indirim uygulanır.
 • Aynı firmadan 4-5 kişi katılımında %10 indirim uygulanır.
 • Bireysel katılımlarda %10 indirim uygulanır.
 • Öğle yemekleri
 • Çay-Kahve ve ikramlar
 • Eğitim notları (Basılı)
 • Sertifika
 • Eğitime Dahil olanlar Eğitime Dahil olanlar Eğitime Dahil olanlar Eğitime Dahil olanlar


KURUMUNUZA ÖZEL EĞİTİM
Sosyal Sigortalar Ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu Bilgilendirmesi
Firmanız hangi şehirde olursa olsun, bu eğitimi istediğiniz tarihler arasında kendi firmanızda bir grup olarak almak isterseniz. Uzman eğitmenlerimiz sizin yerinize gelerek bu eğitimi gerçekleştirebilmektedir. Firmanıza özel grup eğitimleri için bizimle bağlantıya geçerek teklif isteyiniz.

Kuruma Özel Eğitim Teklif İsteme Formu

 

Biymed Eğitim
Kurumsal Eğitimler
Tavsiye Edilen Eğitimler
Kurumsal Eğitimler
Satın Alma Eğitimi

Satınalma çalışanları, uzman, yönetici ve satınalma müdürlerinin katıldığı satınalma yönetimi ve teknikleri eğitimidir. Satınalma konusunda temel bilgileri 2 gün boyunca anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
ileri Derece Satın Alma Yönetimi Eğitimi

Satınalma uzman, şef, yönetici ve müdürleri için ileri seviye satınalma eğitimidir. Satınalma yönetimi üzerine detaylı bilgiler verilmektedir. Tedarikçi ilişkileri, performans yönetimi, Satınalma bütçesi, müzakere teknikleri ve sözleşme yönetimi gibi konuları içerir.

Kurumsal Eğitimler
Yöneticilik Eğitimi

Yönetici, yönetici adayı, patron, yönetim kurulu üyelerinin katılacağı yöneticilik ve liderlik eğitimidir. Bir yöneticinin bilmesi gereken tüm konular (Liderlik, delegasyon, iletişim, zaman, stres, toplantı, çatışma yönetimi) 2 günde çeşitli uygulamalarla anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Finansçı Olmayanlar için Finans Yönetimi Eğitimi

Yöneticiler, yönetici adayları, patronlar, şirket ortakları, yönetim kurulu üyeleri ve finans konusunda bilgi sahibi olmak isteyen tüm çalışanların katılacağı eğitimde güncel finansal terimler hakkında bilgi verildiği gibi mali tablolar ve bilançoların okunması ve yorumlanması konuları uygulamalı olarak işlenmektedir.

Kurumsal Eğitimler
Depo Eğitimi - Depo ve Stok Yönetimi

Depo çalışanları, Şef, Uzman ve Depo Müdürleri, lojistik ve tedarik Zinciri Çalışan ve yöneticilerinin katılacağı depo yönetimi eğitimidir. Depo ve depolama nedir? Depoya neden gerek vardır. Stoklu ve stoksuz çalışmanın faydaları gibi konular eğitmenin 20 yıllık tecrübesi ile aktarılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Etkili Pazarlık ve Müzakere Teknikleri Eğitimi

Satınalma çalışanları, Şef, Uzman ve Satınalma Müdürleri, Satış çalışanları ve yöneticileri, pazarlık ve müzakere görüşmelerine katılan üst kademe yöneticileri için uygulamalı olarak yapılan bir eğitimdir. Verilen senaryoya bağlı olarak satış ve satınalmacıların bire bire müzakeresi canlandırılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Raporlama ve Rapor Yazım Teknikleri Eğitimi

Rapor yazan ve sunan tüm çalışanların katılacağı raporlama eğitiminde etkin bir raporun nasıl hazırlanması gerektiği detaylı bir şekilde aktarılacaktır. Raporun Excelden kopyala yapıştırdan ibaret olmadığını eğitim boyunca yazacağınız raporlarla daha da iyi anlayacaksınız.

Kurumsal Eğitimler
Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi

Müşteri ile teması olan tüm çalışanlar başta olmak üzere, Satış ekibi yönetim kadrosu, satış destek ekibi, takım liderleri, bireysel satış uzmanları ile satış kadrolarında yer alması düşünülen insan kaynakları eğitime katılabilir. Müşteri ile yüz yüze veya telefonda temas halinde olan tüm çalışanlara yönelik bir eğitimdir.