Özlük İşlemleri ve Uygulamaları

Kurumsal Eğitimler, Seminerler, Sertifika programları

İnsan Kaynakları Yönetimi - Özlük İşlemleri

ÖZLÜK İŞLEMLERİ

 

Ülkemizde Çalışma Yaşamını İlgilendiren Kanunlar ve Bu Kanunlara Genel Bakış

Bir Elemanın İşe Alınması ve Sigortalılık İşlemleri

·   Tamamlanması Gereken Evraklar

·   Takip Edilmesi Gereken Yasal İşlemler

·   Resmi Bildirimler

Hizmet Akdi

·   Hizmet Akdi Türleri

·   Hizmet Akitlerinde Bulunması Gereken Maddeler

Ücret

·   Ücret Türleri

·   Ücretin Ödenmesi

·   Ücret Üzerindeki Yasal Kesintiler

·   Yasal Parametreler

·   Ücret Bordrosu Hesaplaması

·   Asgari Geçim İndirimi

Çalışma Süreleri

Fazla Mesai

İzinler

İşten Ayrılma Ve Tazminatlar,

·   Tazminat Hesaplamaları

·   İşten Ayrılmalarda Yapılacak İşlemler,

·   Resmi Bildirimler

İşsizlik Sigortası

İşçi Sağlığı İş Güvenliği

SGK Yasası Önemli Maddeleri

Örnek Vaka İncelemeleri

Örnek Yargıtay Kararları

 

EĞİTMENLER:

AYSUN KALMIK: İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat Bölümünde lisansını tamamlayan KALMIK, İnsan Kaynakları ve Eğitim alanında 10 yılı aşkın süre, üretim, tekstil, perakende, ihracat ve bilişim sektörlerinin öncü şirketlerinde yönetici olarak görev yapmıştır; insan kaynakları departmanlarının sıfırdan kurulmasında, revize edilmesinde ve firmaların kriz yönetimi ile kurumsallaşma sürelerinde aktif proje lideri olarak rol almıştır. Hem teori hem de uygulama yönlerine sahip olan KALMIK, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Yönetişimi Sistemleri ve Kişisel Gelişim konularında danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermektedir.

HÜSEYİN İRFAN FIRAT ( Özlük İşlemleri )

1960 İstanbul doğumlu olan Hüseyin İrfan FIRAT İşletme ve İnsan Kaynakları alanında uzmanlık eğitimi görmüştür. (İst. Ün. - İşlt.İk.Enst.) Çalışma yaşamına 1983 yılında İnşaat sektöründe başlayan FIRAT bu sektörde yurt içinde ve yurt dışında Personel ve İnsan kaynakları alanında çeşitli görevlerde bulunmuş, ardından Tekstil ve Konfeksiyon, Elektrikli ev gereçleri, Hizmet, Perakende, Yazılım gibi pek çok sektörde Personel ve İnsan kaynakları yöneticisi olarak görev yapmıştır.

2001 yılından itibaren danışmanlık sektörüne geçen FIRAT halen Yöneticilik görevinin yanı sıra Danışman ve Eğitimci olarak görev yapmaktadır.

Çeşitli mesleki dergiler, günlük gazeteler ve İnternet sitelerinde İnsan kaynakları ve İş Hukuku alanında pek çok makalesi yayınlanan FIRAT 10 yıldır çalışma yaşamına ilişkin radyo programcılığı da yapmaktadır. Makalelerinden derlenen bir kitap çalışması da olan FIRAT İst. Ün. İşletme İktisadı Mezunlar Derneği, PER-YÖN ve İnsan Kaynakları ve Kalite Yönetimi dernekleri üyesidir. FIRAT İnsan Kaynakları ve Kalite yönetimi Derneğinin 3 dönem yönetim kurulu üyeliğini ve Genel sekreterlik görevlerini üstlenmiştir.

 

ÖDEME KOŞULLARI

·   Eğitim bedeline uygulama örnekleri ile birlikte ders kitapları, coffee-break ikramlar da dâhildir.

 

İNDİRİM ALTERNATİFLERİ:

·   2 kişi katılımlarda     % 5

·   3 – 6 kişi katılımlarda           % 10

·   Çalışmayanlara        % 10,

·   Çalışan, eğitim giderini kendisi karşılayanlara % 5 indirim uygulanmaktadır.

 

ERKEN ÖDEME İNDİRİMİ

·   1 Ay önce kayıt ve ödeme     %05

·   2 Ay önce kayıt ve ödeme     %10

·   3 Ay önce kayıt ve ödeme     %15

·   4 Ay önce kayıt ve ödeme     %20

Referanslarımız

Bilgi Alma ve Kayıt Formu Eğitime başvuru için aşağıdaki tüm bölümleri doldurmak zorunludur.
Mesajınız Gönderilmiştir. Teşekkürler

Eğitim BilgileriÖzlük İşlemleri ve Uygulamaları Eğitiminin Tarihi Girilmemiş veya Tarihi Geçmiş Olabilir.

Bu eğitime Ön Kayıt yaptırmak veya Kurumsal olarak bu eğitimi Sizin firmanızda almak isterseniz aşağıdaki linkten başvuru yapabilirsiniz.

Ön Kayıt veya Kurumsal Başvuru Formu

 

  • Eğitimlerimiz düzenli olarak açılmaktadır. (16 kişi ile sınırlıdır)
  • Tüm programlar, talep edilmesi halinde şirketlere özel kurumsal eğitim olarak firmanın kendi yerinde veya belirlediği yerde yapılabilmektedir

Biymed Eğitim Sertifika ÖrneğiEğitim süresinin % 80 ve üzerinde olan katılımlarda katılımcılarımıza “Başarı Sertifikası“ verilmektedir.

  • Aynı firmadan 3 kişi katılımında %5 indirim uygulanır.
  • Aynı firmadan 4-5 kişi katılımında %10 indirim uygulanır.
  • Bireysel katılımlarda %10 indirim uygulanır.
  • Öğle yemekleri
  • Çay-Kahve ve ikramlar
  • Eğitim notları (Basılı)
  • Sertifika
  • Eğitime Dahil olanlar Eğitime Dahil olanlar Eğitime Dahil olanlar Eğitime Dahil olanlar


KURUMUNUZA ÖZEL EĞİTİM
Özlük İşlemleri ve Uygulamaları
Firmanız hangi şehirde olursa olsun, bu eğitimi istediğiniz tarihler arasında kendi firmanızda bir grup olarak almak isterseniz. Uzman eğitmenlerimiz sizin yerinize gelerek bu eğitimi gerçekleştirebilmektedir. Firmanıza özel grup eğitimleri için bizimle bağlantıya geçerek teklif isteyiniz.

Kuruma Özel Eğitim Teklif İsteme Formu

 

Biymed Eğitim
Kurumsal Eğitimler
Tavsiye Edilen Eğitimler
Kurumsal Eğitimler
Satın Alma Eğitimi

Satınalma çalışanları, uzman, yönetici ve satınalma müdürlerinin katıldığı satınalma yönetimi ve teknikleri eğitimidir. Satınalma konusunda temel bilgileri 2 gün boyunca anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
ileri Derece Satın Alma Yönetimi Eğitimi

Satınalma uzman, şef, yönetici ve müdürleri için ileri seviye satınalma eğitimidir. Satınalma yönetimi üzerine detaylı bilgiler verilmektedir. Tedarikçi ilişkileri, performans yönetimi, Satınalma bütçesi, müzakere teknikleri ve sözleşme yönetimi gibi konuları içerir.

Kurumsal Eğitimler
Yöneticilik Eğitimi

Yönetici, yönetici adayı, patron, yönetim kurulu üyelerinin katılacağı yöneticilik ve liderlik eğitimidir. Bir yöneticinin bilmesi gereken tüm konular (Liderlik, delegasyon, iletişim, zaman, stres, toplantı, çatışma yönetimi) 2 günde çeşitli uygulamalarla anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Finansçı Olmayanlar için Finans Yönetimi Eğitimi

Yöneticiler, yönetici adayları, patronlar, şirket ortakları, yönetim kurulu üyeleri ve finans konusunda bilgi sahibi olmak isteyen tüm çalışanların katılacağı eğitimde güncel finansal terimler hakkında bilgi verildiği gibi mali tablolar ve bilançoların okunması ve yorumlanması konuları uygulamalı olarak işlenmektedir.

Kurumsal Eğitimler
Depo Eğitimi - Depo ve Stok Yönetimi

Depo çalışanları, Şef, Uzman ve Depo Müdürleri, lojistik ve tedarik Zinciri Çalışan ve yöneticilerinin katılacağı depo yönetimi eğitimidir. Depo ve depolama nedir? Depoya neden gerek vardır. Stoklu ve stoksuz çalışmanın faydaları gibi konular eğitmenin 20 yıllık tecrübesi ile aktarılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Etkili Pazarlık ve Müzakere Teknikleri Eğitimi

Satınalma çalışanları, Şef, Uzman ve Satınalma Müdürleri, Satış çalışanları ve yöneticileri, pazarlık ve müzakere görüşmelerine katılan üst kademe yöneticileri için uygulamalı olarak yapılan bir eğitimdir. Verilen senaryoya bağlı olarak satış ve satınalmacıların bire bire müzakeresi canlandırılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Raporlama ve Rapor Yazım Teknikleri Eğitimi

Rapor yazan ve sunan tüm çalışanların katılacağı raporlama eğitiminde etkin bir raporun nasıl hazırlanması gerektiği detaylı bir şekilde aktarılacaktır. Raporun Excelden kopyala yapıştırdan ibaret olmadığını eğitim boyunca yazacağınız raporlarla daha da iyi anlayacaksınız.

Kurumsal Eğitimler
Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi

Müşteri ile teması olan tüm çalışanlar başta olmak üzere, Satış ekibi yönetim kadrosu, satış destek ekibi, takım liderleri, bireysel satış uzmanları ile satış kadrolarında yer alması düşünülen insan kaynakları eğitime katılabilir. Müşteri ile yüz yüze veya telefonda temas halinde olan tüm çalışanlara yönelik bir eğitimdir.