İş Yerinde Yetkinlik Eğitimi

Kurumsal Eğitimler, Seminerler, Sertifika programları

İnsan Kaynakları Yönetimi - Yetkinlik

İş Yerinde Yetkinlik

Yetkinlikleri İş Yerinde İK Uygulamalarında Kullanabilmek

 

Kimler Katılmalı: Şirketlerin İnsan Kaynakları, Organizasyonel Gelişim, Seçme-Değerlendirme ve Eğitim Bölümünde görev yapan ve İnsan Kaynakları Uzmanları / Kariyerini İnsan Kaynakları’nda geliştirmek isteyen mezunlar yâda farklı fonksiyonlardan İnsan Kaynaklarına geçen / geçmeyi planlayan profesyoneller.

 

Kısaca:

Özellikle son 30 yılda şirketlerde yapılan çalışmalar bize gösteriyor ki, çalışanlarımızı seçerken, geliştirirken ve başarı planlarını yaparken yetkinliklere dayalı ve şirkete özegü insan kaynakları sistemlerini kullanmak, çalışanların ve dolayısı ile şirketin performansı üzerinde doğrudan pozitif etkiye sahip. Bu durum, her insan kaynakları profesyonelinin yetkinlik kavramını bilmesi, gerektiğinde şirketine özgü bir yetkinlik modelini oluşturabilmesi ve insan kaynakları sistemlerinde yetkinlikleri etkin olarak kullanabilmesini gerektiriyor. Bu eğitimde katılımcılar, bu gereklilikleri yerine getirebilmek için ihtiyaç duydukları bilgileri ve becerilere,  örnek vaka uygulamaları, grup çalışmaları ve uygulamaları örnek süreçlere katılarak sahip olacak; bu yönde şirketlerine değer katıp gelişimlerine katkıda bulunabileceklerdir. 

 

Katılımcılar:

 • Yetkinlik nedir sorusunun cevabını bulacak, Temel – Fonksiyonel ve Yönetsel Yetkinlik kavramlarını anlayacak,

 • Yetkinliklerin şirket insan kaynakları sistemlerinde kullanım alanlarını öğrenecek,

 • 10 Adımda şirkete özel bir yetkinlik modelinin nasıl oluşturulduğu sürecine katılacak,

 • Örnek bir uygulama olarak: Yetkinliklere Dayalı İşe Alım Süreci oluşturmayı göreceklerdir.

Yetkinlik Envanteri

Katılımcılar, eğitim öncesinde kayıt formlarına kişisel e-postalarını yazdıkları taktirde kendilerine bir e-posta ile iletilen duygusal zekâya (EI-Emotional Intelligence) dayalı yetkinlik envanterini (EICOM) on-line olarak dolduracaklar; 2. Gün öğleden sonra özet raporları eşliğinde yetkinlik boyutları ile ilgili açıklamaları öğrenerek toplu geri bildirim alacaklardır.  Raporlar sadece kişilere eğitimde şahsen teslim edilecek ve kişisel verilerin gizliliği sağlanacaktır.

   

Eğitim Programı

1.Gün Sabah (09:00-12:30)

Konu: Yetkinlik Nedir? Temel – Fonksiyonel ve Yönetsel Yetkinlik Kavramları.

 

Hedef: Katılımcılar, yetkinlik kavramını anlayacak; güdü, mizaç, iç benlik, dış benlik, bilgi, beceri kavramları nedir ve yetkinlikler ile ilişkileri nelerdir? Sorularına yanıt bulacaklardır. Neden yetkinlikleri ölçüyoruz ve yetkinlikler nasıl ve ne amaçla ortaya çıkmıştır konularında da bilgi sahibi olacaklardır.

 • Yetkinlik Nedir?

 • Güdü, Mizaç, İç ve Dış Benlik, Bilgi ve Beceri ile yetkinliklerin ilişkisi (Buz Dağı Modeli)

 • Duygusal ve Bilişsel Zekâya Dayalı Yetkinlikler

1. Gün Öğleden Sonra (13:30 – 17:00)

Konu: 10 Adımda şirkete özel bir yetkinlik modeli oluşturmak – I

 

Hedef: Yetkinlik Modelini şirket stratejisiyle uyumlu olarak oluşturmak için verileri nasıl toplayacağımızı öğrenmek, bunun yetkinlik modelinde nasıl uygulanacağını anlamak ve daha fazla stratejik değer yaratmak.

Vaka çalışması

Adımlar:

Adım 1: İş modeli: İş modelimiz ne? Buna göre yetkinlik modelimiz nasıl olmalı?

Adım 2: Şirketimizi Etkileyecek Dış gerçekler: Şirketimizin içinde bulunduğu ortamda neler oluyor?

Adım 3: Stratejik odak: Kazanmak için stratejimiz ne?

Adım 4: Organizasyonel kabiliyetler: stratejiyi yetkinlik modeline uyarlamak için hangi organizasyonel kabiliyetlere (şirket yetkinliklerine) ihtiyacımız var?

Adım 5: Uyarlama: Temel Yetkinlikleri belirlemede Organizasyonel Yetkinliklerin kullanımı.

 

2.Gün Sabah (09:00 – 12:30)

Konu: 10 Adımda şirkete özel bir yetkinlik modeli oluşturmak – II

 

Hedef: Şirket Stratejileri ve organizasyonel kabiliyetlerinden hareketle şirkete özgü bir yetkinlik modeli oluşturmak.

Adımlar:

Adım 6: Yetkinlik modelimizi seçmek: Spencer & Spencer, İş Yerinde Yetkinlikler / Duygusal ve Bilişsel Zekâya Dayalı Seviyelendirilmiş Yetkinlik Modeli

Adım 7: Temel yetkinliklerin belirlenmesi: stratejinin gösterdiği yön ve organizasyonel kabiliyetlerle çalışanların hepsinde bulunması gereken yetkinlikleri, yani Temel Yetkinlikleri belirlemek

Adım 8: Fonksiyonel yetkinliklerin belirlenmesi: davranışsal görüşmeler yolu ile görev-model eşleştirilmesi

Adım 9: Yönetsel yetkinliklerin belirlenmesi: yöneticilerimizde bulunması gereken ortak-yönetsel yetkinliklerin belirlenmesi

Adım 10: Şirket yetkinlik matrisinin ve yetkinlik sözlüğünün oluşturulması

Yetkinlik modelimizi hangi IK uygulamalarında kullanacağız?

 

2. Gün Öğleden Sonra (13:30 – 17:00)

Konu: Yetkinliklere Dayalı Bir İşe Alım Projesi Gerçekleştirmek.

 

Hedef: Katılımcılar, oluşturulan yetkinlik modelini kullanarak bunu işe alım süreçlerinde nasıl hızlı, pratik olarak kullanabileceklerini öğrenecek ve eğitim öncesi doldurdukları yetkinlik envanterleri üzerinden kendilerine toplu geribildirimde bulunulacaktır.

Vaka çalışması

 

Eğitim Bilgileri :

 • Eğitimler
  Eğitimlerimiz düzenli olarak açılmaktadır. (15 kişi ile sınırlıdır)
 • Eğitim Fiyatı İçerisine
  Öğle yemeği, eğitim dokümanları, ikramlar, katılım sertifikası dahildir.
 • Eğitim Rezervasyonu
  Aşağıdaki form ile ön kaydınız yapılmış olur. Formu doldurduktan sonra ön kaydınız yapılıp yapılmadığına dair bir email gönderilir. Bu email ile birlikte kesin kayıt formu ve ödeme bilgileri tarafınıza iletilir. Ödeme yapılmadan kesin kaydınız yapılmaz.
 • İndirim Koşulları
  Aynı firmadan 3-5 kişi katılımında %10
  Aynı firmadan 6`dan fazla kişi katılımında %15
 • Eğitim Saatleri
  09.00-17.00

   

Referanslarımız

Bilgi Alma ve Kayıt Formu Eğitime başvuru için aşağıdaki tüm bölümleri doldurmak zorunludur.
Mesajınız Gönderilmiştir. Teşekkürler

Eğitim Bilgileriİş Yerinde Yetkinlik Eğitimi Eğitiminin Tarihi Girilmemiş veya Tarihi Geçmiş Olabilir.

Bu eğitime Ön Kayıt yaptırmak veya Kurumsal olarak bu eğitimi Sizin firmanızda almak isterseniz aşağıdaki linkten başvuru yapabilirsiniz.

Ön Kayıt veya Kurumsal Başvuru Formu

 

 • Eğitimlerimiz düzenli olarak açılmaktadır. (16 kişi ile sınırlıdır)
 • Tüm programlar, talep edilmesi halinde şirketlere özel kurumsal eğitim olarak firmanın kendi yerinde veya belirlediği yerde yapılabilmektedir

Biymed Eğitim Sertifika ÖrneğiEğitim süresinin % 80 ve üzerinde olan katılımlarda katılımcılarımıza “Başarı Sertifikası“ verilmektedir.

 • Aynı firmadan 3 kişi katılımında %5 indirim uygulanır.
 • Aynı firmadan 4-5 kişi katılımında %10 indirim uygulanır.
 • Bireysel katılımlarda %10 indirim uygulanır.
 • Öğle yemekleri
 • Çay-Kahve ve ikramlar
 • Eğitim notları (Basılı)
 • Sertifika
 • Eğitime Dahil olanlar Eğitime Dahil olanlar Eğitime Dahil olanlar Eğitime Dahil olanlar


KURUMUNUZA ÖZEL EĞİTİM
İş Yerinde Yetkinlik Eğitimi
Firmanız hangi şehirde olursa olsun, bu eğitimi istediğiniz tarihler arasında kendi firmanızda bir grup olarak almak isterseniz. Uzman eğitmenlerimiz sizin yerinize gelerek bu eğitimi gerçekleştirebilmektedir. Firmanıza özel grup eğitimleri için bizimle bağlantıya geçerek teklif isteyiniz.

Kuruma Özel Eğitim Teklif İsteme Formu

 

Biymed Eğitim
Kurumsal Eğitimler
Tavsiye Edilen Eğitimler
Kurumsal Eğitimler
Satın Alma Eğitimi

Satınalma çalışanları, uzman, yönetici ve satınalma müdürlerinin katıldığı satınalma yönetimi ve teknikleri eğitimidir. Satınalma konusunda temel bilgileri 2 gün boyunca anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
ileri Derece Satın Alma Yönetimi Eğitimi

Satınalma uzman, şef, yönetici ve müdürleri için ileri seviye satınalma eğitimidir. Satınalma yönetimi üzerine detaylı bilgiler verilmektedir. Tedarikçi ilişkileri, performans yönetimi, Satınalma bütçesi, müzakere teknikleri ve sözleşme yönetimi gibi konuları içerir.

Kurumsal Eğitimler
Yöneticilik Eğitimi

Yönetici, yönetici adayı, patron, yönetim kurulu üyelerinin katılacağı yöneticilik ve liderlik eğitimidir. Bir yöneticinin bilmesi gereken tüm konular (Liderlik, delegasyon, iletişim, zaman, stres, toplantı, çatışma yönetimi) 2 günde çeşitli uygulamalarla anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Finansçı Olmayanlar için Finans Yönetimi Eğitimi

Yöneticiler, yönetici adayları, patronlar, şirket ortakları, yönetim kurulu üyeleri ve finans konusunda bilgi sahibi olmak isteyen tüm çalışanların katılacağı eğitimde güncel finansal terimler hakkında bilgi verildiği gibi mali tablolar ve bilançoların okunması ve yorumlanması konuları uygulamalı olarak işlenmektedir.

Kurumsal Eğitimler
Depo Eğitimi - Depo ve Stok Yönetimi

Depo çalışanları, Şef, Uzman ve Depo Müdürleri, lojistik ve tedarik Zinciri Çalışan ve yöneticilerinin katılacağı depo yönetimi eğitimidir. Depo ve depolama nedir? Depoya neden gerek vardır. Stoklu ve stoksuz çalışmanın faydaları gibi konular eğitmenin 20 yıllık tecrübesi ile aktarılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Etkili Pazarlık ve Müzakere Teknikleri Eğitimi

Satınalma çalışanları, Şef, Uzman ve Satınalma Müdürleri, Satış çalışanları ve yöneticileri, pazarlık ve müzakere görüşmelerine katılan üst kademe yöneticileri için uygulamalı olarak yapılan bir eğitimdir. Verilen senaryoya bağlı olarak satış ve satınalmacıların bire bire müzakeresi canlandırılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Raporlama ve Rapor Yazım Teknikleri Eğitimi

Rapor yazan ve sunan tüm çalışanların katılacağı raporlama eğitiminde etkin bir raporun nasıl hazırlanması gerektiği detaylı bir şekilde aktarılacaktır. Raporun Excelden kopyala yapıştırdan ibaret olmadığını eğitim boyunca yazacağınız raporlarla daha da iyi anlayacaksınız.

Kurumsal Eğitimler
Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi

Müşteri ile teması olan tüm çalışanlar başta olmak üzere, Satış ekibi yönetim kadrosu, satış destek ekibi, takım liderleri, bireysel satış uzmanları ile satış kadrolarında yer alması düşünülen insan kaynakları eğitime katılabilir. Müşteri ile yüz yüze veya telefonda temas halinde olan tüm çalışanlara yönelik bir eğitimdir.